8. Šūpoļu festivāls | Bildes
Astotais Šūpoļu festivāls Siguldā
Lieldienu laikā, no 30.marta līdz 1.aprīlim, Siguldā jau astoto reizi notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls.

Festivāla objekti tiks izvietoti galvenajos pilsētas laukumos – Siguldas dzelzceļa stacijas un Svētku laukumā, bet atsevišķi objekti atradīsies arī citās pilsētas un Siguldas novada teritorijās, kā arī iecienītākajās skatu vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā.
Īpašā šūpoļu ceļa karte būs pieejama digitāli "Sigulda aizrauj!" mobilajā lietotnē.Šobrīd Siguldā norit aktīva gatavošanās astotajam Šūpoļu festivālam. Tradicionāli būs iespēja izšūpoties dažādās Siguldas šūpoļu festivāla meistaru radītajās šūpolēs, apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus, tomēr šogad festivāls pārsteigs arī ar vairākiem jaunumiem.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā jau otro gadu sadarbībā ar SIA "Yes We Can" komandu tiks radīts Lieldienu objekts – festivāla Zaķis, kurš, nu jau duetā ar lielo brāli, dāvās prieku, iemūžinot festivāla apmeklējumu jautrās atmiņu fotogrāfijās.

Mierpilniem atpūtas brīžiem dzelzceļa stacijas laukumā būs ierīkota "Šūpo lasītava", kura ļaus apvienot grāmatu lasīšanu un šūpošanos vienotā harmonijas procesā.

Savukārt Svētku laukumā izvietosies tematiskās šūpoles. Katra no tām nesīs savu stāstu, vēstījumu un īpašo māksliniecisko ietērpu. Sigulda turpina ceļu uz UNESCO radošās pilsētas statusu literatūras jomā, tāpēc arī šogad Svētku laukuma šūpoļu tematiskā līnija būs balstīta literatūrā – "Teikas. Leģendas. Varoņi.". Apmeklētāji varēs izšūpoties Siguldas, Krimuldas un Gaujas teiku vēstījumos, literāro leģendu stāstos, kā arī sajust sevī Lāčplēša, Ziemeļmeitas, Spīdolas, Turaidas Maijas un Zelta Zirga episko varoņspēku.

Noskenējot QR kodu, varēs iepazīties ar katru no šūpoļu varoņu portretiem, kurus radīs mākslu skolas "Baltais Flīģelis" jaunie talanti un noklausīties īsu teikas kodolu, ierunātu skanīgās siguldiešu balsīs. Kuru? Nāc uz festivālu, skenē QR kodu un uzzini!

Pirmo reizi festivālā būs iespēja pārbaudīt kopdares spēku komandu šūpolēs "Čūska" un izaicināt līdzsvara sajūtu "Šūpo ping-pongā".

Siguldas dzelzceļa stacijas laukums
Šūpoļu festivāls tiks atklāts sestdien, 30. martā ar košā Zaķu dueta atklāšanu un tradicionālo Zaķu olimpisko skrējienu. Skrējiena un vienlaicīgi arī festivāla atklāšanas starts tiks dots plkst. 13.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Svētku laukums
Savukārt Siguldas Svētku laukumā sadarbībā ar iniciatīvu "Mūsu Bio Tirgus" divas dienas norisināsies Lieldienu tirdziņš.
Sestdien, 30.martā no plkst. 13.00 - 17.00 un svētdien, 31. martā no plkst.11.00 - 16.00 apmeklētāji varēs sagādāt gardumus svētku galdam un iegādāties noderīgas amata meistaru radītās lietas mājai un dāvanām, kā arī pats kļūt par amatnieku festivāla leģendārajā "Zum – Zum" darbnīcā, kurā šoreiz visdažādākajās formās čiepstēs pavasara putni.

Šūpoļu festivāls radis iespēju atbalstīt ukraiņu kopienu, kas šobrīd par savām mājām sauc Siguldas novadu. Tirdziņā apmeklētāji arī šogad varēs nobaudīt nu jau tik populāro ukraiņu boršču un neatlaidīgi turpināt kopīgi veidot īpaši Ukrainas uzvarai veltītās šūpoles "Uzvaras spārni".

Sestdien un svētdien apmeklētājus no dzelzceļa stacijas uz Svētku laukumu un otrādi lepni vizinās festivāla Zirgu pajūgs, bet mazākos apmeklētājus Svētku laukumā iepriecinās ponija izjādes.

Mākslas izstādes Siguldā
Kultūras centra "Siguldas Devons" Silva zālē festivāla apmeklētājus pavasarim modinās mākslinieces Kristīnes Nuķes-Panteļejevas izstāde "Zemenītes sniegā", bet Siguldas Jaunās pils salonā - Lienes Gustas izstāde "Meža epifānijas".


Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls Siguldā norisinās jau astoto gadu.
#LieldienasŠūpojasSiguldā

Pievienojies Zaķu skrējienam!

Siguldā jau astoto reizi notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, kuru sestdien, 30. martā, plkst. 13.00 tradicionāli atklās Zaķu olimpiskais skrējiens ar startu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Aptuveni kilometru garajā skrējienā no dzelzceļa stacijas līdz Siguldas Svētku laukumam dalībniekiem uzturēt sportisko garu palīdzēs novada leģendārie olimpieši – Andris Šics, Inārs Kivlenieks, Gints Bērziņš un citi.

Skrējienā aicinām piedalīties lielus un mazus skrējējus, jo tas būs jautrs, drošs un ģimenēm draudzīgs. Vienīgais noteikums, lai piedalītos skrējienā, ir ērts apģērbs un zaķa ausis, kuras noteikti ņem līdzi – pašu darinātas vai pirktas, līmētas, krāsotas vai grieztas!


Svētku laukumā no 30. marta līdz 1. aprīlim 8. Šūpoļu festivāla apmeklētājus sagaidīs īpašas tematiskās šūpoles. Šī gada izvēlētā tēma ir "Teikas. Leģendas. Varoņi.".

Meistaru rūpīgi radītās šūpoles šogad ietērpsies pasakainos tēlos, stāstot gadsimtiem senas teikas un leģendas par cildeniem varoņiem, brīnumainiem notikumiem un neizmērojamo tautas spēku un gudrību.

Pie šūpolēm, noskenējot QR kodu, ikviens apmeklētājs varēs iepazīties ar katru no varoņu portretiem, kurus radīs mākslu skolas Siguldas Mākslu skola "Baltais Flīģelis" jaunie talanti, un noklausīties īsu teikas kodolu, ierunātu skanīgās novadnieku balsīs.

Foto - Ginta zīverteMade on
Tilda